Blog

Słoneczne dni umożliwiają spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Jeśli posiadasz własny ogród, warto stworzyć w nim klimatyczne zakątki, które będą cieszyć oczy podczas ciepłych miesięcy, a także sprzyjać spotkaniom z rodziną i znajomymi.  Podpowiadamy, jakie obiekty małej architektury warto umieścić w ogrodzie.

Nawet hobbystycznie uprawiany ogród może potrzebować opryskiwania, aby cieszyć zdrowymi owocami, warzywami i kwiatami. Nie bój się sprawdzonych preparatów, które są bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Profesjonalne opryski roślin wymagają jednak sporej wiedzy, dlatego sprawdź kiedy, czym i jak wykonać odpowiednią pielęgnację ogrodu.

Samice komara należą do najmniej lubianych owadów w związku nie tylko dlatego, że piją krew człowieka. Drażniącym problemem jest swędzenie oraz rozmaite choroby, które ze sobą przenoszą.

Pięknym uatrakcyjnieniem ogrodu będzie dobrze skomponowane oświetlenie. Zapewni ono również bezpieczną komunikację po zmroku. Dobrze, gdy w ogrodzie znajdują się dodatkowe gniazdka, dzięki którym możemy podłączyć kosiarkę lub inne narzędzia. Cała kompozycja oświetlenia będzie zależała od wielkości ogrodu. A jak zaplanować oświetlenie w ogrodzie? Które elementy są najważniejsze?

Choć piękne, sporadycznie mogą utrudniać aranżację ogrodów oraz blokować światło słoneczne docierające do wnętrz. Drzewa - bo o nich mowa – można jednak usunąć z działki, należy jednak spełnić kilka określonych kryteriów. Jakich?

Podstawą, jeśli chodzi o pielęgnację każdego ogrodu, jest jego odpowiednie nawadnianie. Jedną z bardzo komfortowych i skutecznych opcji w tym zakresie stanowią nowoczesne metody nawadniania ogrodu, w poczet których zaliczamy głównie automatyczny system nawadniania. Dzięki niemu możemy nie tylko zapewnić odpowiedni poziom nawodnienia krzewów ozdobnych, kwiatów czy drzewek owocowych, ale także trawnika.

Założenie ogródka to znakomity sposób na urządzenie działki. Dzięki niemu na terenie, który pozostawał niezagospodarowany, można stworzyć uporządkowaną przestrzeń posiadającą wiele zalet. Ogród cieszy oczy, pomaga się zrelaksować i odpocząć. A poza tym oprócz roślin ozdobnych można w nim hodować zioła, warzywa oraz krzaki owocowe.

Trawnik należy do elementu, który w terenach zieleni oraz przestrzeni miejskiej dominuje. Jest to związane z tym, że może on znaleźć praktycznie wszędzie zastosowanie. Doceniają go szczególnie właściciele domków jednorodzinnych i trudno w Polsce znaleźć dom, przy którym nie ma trawnika. Ten rodzaj zieleni nie tylko przyczynia się do dostarczania tlenu do powietrza, ale również znacząco obniża choćby jego temperaturę, dzięki czemu o wiele lepiej się oddycha na takim obszarze. Poza tym nie bez znaczenia są jego walory estetyczne.

Araneo

Firma Araneo jest stworzona przez grupę wysoko wykwalifikowanych ogrodników, specjalistów krajobrazu, którzy przywiązują dużą wagę do drobnych szczegółów. W wieloletnim doświadczeniu nasi pracownicy niezawodnie sprawiają, że ogrody pod naszą opieką wyglądają pięknie.

Skontaktuj się z nami

© 2018 Araneo. All Rights Reserved.