Elementy małej architektury polecane dla przydomowych ogródków

Słoneczne dni umożliwiają spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Jeśli posiadasz własny ogród, warto stworzyć w nim klimatyczne zakątki, które będą cieszyć oczy podczas ciepłych miesięcy, a także sprzyjać spotkaniom z rodziną i znajomymi.  Podpowiadamy, jakie obiekty małej architektury warto umieścić w ogrodzie.

Projektując ogród zdaj się na profesjonalistów

Podstawowymi elementami wyposażenia większości przydomowych ogrodów są meble ogrodowe. Stół otoczony krzesłami umożliwi spożywanie posiłków na dworze i ułatwi organizację rodzinnych spotkań. Jeśli posiadasz większy ogród, możesz pomyśleć także o założeniu oczka wodnego lub umieszczeniu fontanny, otoczonej donicami z kwiatami.

O ile ułożenie pojedynczych obiektów nie powinno stanowić problemu, o tyle zaprojektowanie spójnego i funkcjonalnego otoczenia, może stanowić wyzwanie. W takiej sytuacji, warto zdać się na wiedzę i doświadczenie fachowców. Ze swojej strony oferujemy projektowanie ogrodów w Warszawie, a także dobór oraz montaż elementów małej architektury.

W ogrodzie warto umieścić altanę lub plac zabaw

Do nieco większych konstrukcji, które także doskonale sprawdzą się w ogrodzie, należą drewniane altanki oraz murowany grill. Altanka może pełnić funkcję zacisznego tarasu, dlatego warto ją umieścić w otoczeniu drzew i krzewów. Nie zapomnij o oświetleniu, co pozwoli na uzyskanie nastrojowej przestrzeni, z której będzie można korzystać wieczorami.

Jeśli posiadasz dzieci nie zapomnij zaaranżować przestrzeni na mały plac zabaw. Nieograniczona możliwość korzystania z prywatnej huśtawki, piaskownicy lub zjeżdżalni z pewnością ucieszy najmłodszych, którzy chętniej będą spędzać czas na zewnątrz domu. W tym celu, można także zbudować niewielki domek, który posłuży do zabaw i przechowywania zabawek.

Araneo

Firma Araneo jest stworzona przez grupę wysoko wykwalifikowanych ogrodników, specjalistów krajobrazu, którzy przywiązują dużą wagę do drobnych szczegółów. W wieloletnim doświadczeniu nasi pracownicy niezawodnie sprawiają, że ogrody pod naszą opieką wyglądają pięknie.

Skontaktuj się z nami

© 2018 Araneo. All Rights Reserved.