Komary na działce. Jak rozwiązać problem dokuczliwych insektów?

Samice komara należą do najmniej lubianych owadów w związku nie tylko dlatego, że piją krew człowieka. Drażniącym problemem jest swędzenie oraz rozmaite choroby, które ze sobą przenoszą.

Walka z komarami z profesjonalistami

Komarów jest tym więcej, im zima w danym roku jest mniej mroźna. Bywają więc lata, gdy problem ten jest marginalny oraz takie, gdy jest on bardzo poważny. Insekty te wywołują nieprzyjemne swędzenie, przenoszą choroby oraz prowadzą reakcji alergicznych. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest profesjonalne odkomarzanie, które świadczy firma Araneo. Odbywa się ono z wykorzystaniem chemikaliów, które wypalają jaja złożone przez samicę i w ten sposób pozbywamy się problemu. Warto podkreślić, że tego rodzaju środki są skuteczne także przeciw kleszczom. Proces ten odbywa się na kilka razy, jednak jego skuteczność jest niezwykle wysoka.

Naturalne sposoby walki z komarami

Z komarami można walczyć również naturalnymi sposobami. Pierwszym krokiem jest posadzenie odpowiednich gatunków roślin, które odstraszają insekty. Należą do nich bazylia, lawenda, mięta czy kocimiętka. Można uprawiać je we własnym ogrodzie czy na balkonie. W ten sposób można i pozbyć się problemu i upiększyć dane miejsce. Kolejnym krokiem może być wykorzystanie olejków eterycznych, które pozyskiwane są ze wspomnianych gatunków, których komary nie lubią. Można także stosować kremy, maści, świece czy spreje zawierające odpowiednie ekstrakty. Można także stosować pułapki na komary, jak elektrofumigatory, które generują zapach lubiany przez komary, a później są np. rażone prądem. Inne z kolei bazują na uwięzieniu insektów. Do pustej butelki dodajemy cukier, drożdże i rozpuszczamy je w wodzie. Komary do niej wlatują, ale nie są w stanie się wydostać. Podobnie jak w przypadku pułapki z folii. W ten sposób można pozbyć się komarów domowymi metodami. Jeśli te zawiodą, zawsze można zgłosić się do specjalistów. Warto także rozważyć połączenie rozwiązań.

Araneo

Firma Araneo jest stworzona przez grupę wysoko wykwalifikowanych ogrodników, specjalistów krajobrazu, którzy przywiązują dużą wagę do drobnych szczegółów. W wieloletnim doświadczeniu nasi pracownicy niezawodnie sprawiają, że ogrody pod naszą opieką wyglądają pięknie.

Skontaktuj się z nami

© 2018 Araneo. All Rights Reserved.