Jak, kiedy i czym - poradnik na temat opryskiwania roślin

Nawet hobbystycznie uprawiany ogród może potrzebować opryskiwania, aby cieszyć zdrowymi owocami, warzywami i kwiatami. Nie bój się sprawdzonych preparatów, które są bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Profesjonalne opryski roślin wymagają jednak sporej wiedzy, dlatego sprawdź kiedy, czym i jak wykonać odpowiednią pielęgnację ogrodu.

Kiedy wykonać opryskiwanie roślin?

Najlepszą porą na opryskiwanie roślin jest wiosna, a nawet jej początek. Wszystko zależy od stadium rozwoju danej rośliny. Pierwsze opryski wykonuje się, zanim na drzewie pojawią się liście. W zależności od pogody będzie to okres od lutego do końca marca. Możesz skorzystać z kalendarza opryskiwania drzew owocowych, gdzie w tabeli znajdziesz informację, przed jaką chorobą, w jakim okresie i jakim środkiem zabezpieczyć roślinę. Popularne są preparaty na choroby wywołane przez grzyby oraz zwalczające szkodniki: przędziorki i mszyce. Możesz także zlecić zewnętrznej firmie wykonanie profesjonalnego oprysku roślin i nie martwić się o to, czy wszystko robisz prawidłowo.

Co zrobić, żeby profesjonalne opryski roślin były również bezpieczne?

Dla użytkowników ogrodu ważne jest, aby opryski były nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne. Wykonuje się je przy bezwietrznej i bezdeszczowej pogodzie, aby środek aktywny zadziałał jak najbardziej efektywnie. Optymalna temperatura powietrza do wykonania oprysku wynosi około 20 °C. Podczas upału roślina mogłaby zostać poparzona, a zbyt zimne powietrze nie gwarantuje skuteczności oprysku. Oczywiście ważne jest też dokładne zapoznanie się z etykietą danego preparatu. Oprysk należy wykonywać w masce i rękawiczkach ochronnych. Pamiętaj także, aby w trosce o naszych skrzydlatych przyjaciół, nie opryskiwać roślin podczas oblotu pszczół w pobliżu ogrodu.

Araneo

Firma Araneo jest stworzona przez grupę wysoko wykwalifikowanych ogrodników, specjalistów krajobrazu, którzy przywiązują dużą wagę do drobnych szczegółów. W wieloletnim doświadczeniu nasi pracownicy niezawodnie sprawiają, że ogrody pod naszą opieką wyglądają pięknie.

Skontaktuj się z nami

© 2018 Araneo. All Rights Reserved.