Jakie są nowoczesne metody nawadniania roślin ogrodowych?

Automatyczne nawadnianie to także sposób na zaoszczędzenie dużej ilości czasu i zachodu związanej z ręcznym podlewaniem roślinności, ponieważ wystarczy tu jedynie we właściwy sposób zaprogramować automatyczne sterowniki, które następnie w odpowiedniej porze samoczynnie uruchomią się i w sposób samodzielny skontrolują stan nawodnienia gleby.

Automatyczne nawadnianie ogrodu to przede wszystkim ogromne ułatwienie szczególnie, jeśli w grę wchodzi pielęgnacja dużych ogrodów. Należy jednak mieć na względzie, iż przed dokonaniem ostatecznego wyboru odnośnie danego systemu nawadniania, należy wykonać projekt, który powinien uwzględnić zarówno obrys domu, jak i utwardzonych ścieżek, trawników, podjazdów, rabatek czy budynków gospodarczych. W projekcie należy także zawrzeć lokalizację i specyfikę ujęcia wody, a także dokonać  precyzyjnych pomiarów ciśnienia i oszacować przybliżoną wydajność ujęcia.

Elementy nowoczesnych systemów nawadniania ogrodu

Jeśli chodzi o nowoczesne systemy nawadniania ogrodu, to składają się one zazwyczaj z kilku podstawowych elementów obejmujących zraszacze, sterowniki i elektrozawory odpowiadających za kontrolowanie częstotliwości oraz intensywności nawadniania w celu zagwarantowania bezobsługowej pracy systemu, jak również przewodów łączących poszczególne elementy systemy. Najistotniejszą rolę odgrywają tu jednak zraszacze, z których obecnie najpopularniejsze są zraszacze statyczne, rotacyjne i kowadełkowe. Bogata oferta rodzajów zraszaczy umożliwia dokładne podlewanie różnorodnych powierzchni.

Araneo

Firma Araneo jest stworzona przez grupę wysoko wykwalifikowanych ogrodników, specjalistów krajobrazu, którzy przywiązują dużą wagę do drobnych szczegółów. W wieloletnim doświadczeniu nasi pracownicy niezawodnie sprawiają, że ogrody pod naszą opieką wyglądają pięknie.

Skontaktuj się z nami

© 2018 Araneo. All Rights Reserved.