Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
Oświetlenie ogrodów nie ma większego znaczenia dla rozwoju i pielęgnacji roślin. Jednak jego obecność korzystnie wpływa na funkcjonalność terenu zielonego, a przede wszystkim pozwala cieszyć się nim również po zapadnięciu zmroku. Wieczorne spotkania w naturalnym zakątku, w otoczeniu lamp solarnych czy elektrycznych, nabierają wyjątkowego klimatu i są źródłem przyjemnych doznań. Oświetlenie ogrodów pełni też ważną funkcję w wydobywaniu ich ukrytego piękna oraz największych walorów. Za pomocą odpowiednio dobranych lamp możesz rozjaśnić otoczenie basenu czy oczka wodnego. Punktowe reflektory wydobędą wszystkie atuty ogródka skalnego z niewielkim wodospadem. Do dyspozycji masz rozmaite formy, kolory, kształty czy poziomy natężenia światła, za których pomocą stworzymy oprawę dla Twojego zielonego zakątka.

Oświetlenie ogrodów wymaga nie tylko wiedzy o projektowaniu terenów rekreacyjnych. Potrzebne są też umiejętności i doświadczenia z dziedziny instalacji elektrycznych, a także ich zabezpieczania przed skutkami działania czynników środowiskowych. W Araneo znamy się na tym i wiemy, jak położyć kable i podłączyć lampy, aby działały niezawodnie i były bezpieczne. Powierz nam oświetlenie swojego ogrodu, a sprawimy, że jeszcze bardziej go pokochasz.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
Podlewanie jest niezwykle ważnym elementem pielęgnacji zieleni. Nie tylko dostarcza roślinom wilgoć niezbędną do życia i wzrostu. Chroni je też przed skutkami przegrzania oraz ułatwia rozpuszczanie i wchłanianie przez korzenie substancji odżywczych z gleby. W ogrodzie wielokrotnie potwierdza się powiedzenie, że woda jest źródłem życia. Dlatego projektując i zakładając tereny zielone, montujemy w nich również systemy nawadniania. Wykonywane instalacje przynoszą wiele korzyści. Dostarczają wodę roślinom w odpowiednich dawkach i o właściwych porach. Dzięki elektronicznym sterownikom deszczownice czy zraszacze możesz dowolnie programować. W efekcie nie musisz pamiętać o podlewaniu ani znajdować na nie czasu.

Systemy nawadniania ogrodów pracują automatycznie usprawniając pielęgnację trawników, ogródków warzywnych czy innych roślin ozdobnych. Dzięki programowaniu Twój trawnik może być nawadniany o świcie, zanim pojawi się słońce. Zraszacze kowadełkowe, rotacyjne, statyczne czy głowice deszczujące rozpylą optymalną ilość wody na dużym obszarze trawnika. Stosowane przez na rozwiązania są nowoczesne, niezawodne i mogą być dopasowane do rodzaju czy potrzeb konkretnego ogrodu. W aranżacjach wykorzystujemy systemy nawadniania ogrodów marek takich jak Rain Bird, Hunter, Toro i K.Rain. Obejmują one również urządzenia i akcesoria przeznaczone do zraszania kropelkowego.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
Komary stanowią poważny problem zwłaszcza tam, gdzie teren jest podmokły lub ulokowany w sąsiedztwie większego zbiornika wodnego. Rozmnażanie się tych owadów może zachodzić nawet w niewielkich oczkach wodnych czy basenach ulokowanych na działkach, które znajdują się na suchym, piaszczystym terenie. Wystarczy niewielkie zaniedbanie, brak wymiany wody w zbiorniku, a można zapomnieć o przyjemnych wieczorach przy grillu. Jeśli insekty zakłócają Twój spokój, potrzebne Ci profesjonalne odkomarzanie. W Araneo doskonale się na tym znamy. Wiemy, jakie należy stosować preparaty i metody, oraz jak przeprowadzić profesjonalne opryski, aby z sukcesem pozbyć się intruzów. Jeśli mała architektura na Twojej działce lub w ogrodzie obejmuje również instalacje wodne, odkomarzanie może być jedyny sposobem na pozbycie się problemu. Pamiętaj, że te uciążliwe insekty nie tylko gryzą i wywołują swędzenie. Mogą też przyczyniać się do nasilania reakcji alergicznych i powstawania chorób. Ponadto, zlecając nam systematyczne i powtarzane w razie potrzeby odkomarzanie, będziesz spać spokojnie przez całe lato przy otwartym oknie.

Profesjonalne opryski

Dysponujemy wiedzą, umiejętnościami i sprzętem, które pozwalają skutecznie walczyć z komarami, jednak na tym nie kończą się nasze możliwości. Przeprowadzamy też profesjonalne opryski eliminujące inne szkodniki roślin ogrodowych czy drzew. Stosujemy wyłącznie sprawdzone preparaty, które są nie tylko skuteczne, ale też bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Dzięki temu możesz w pełni cieszyć się swoimi amatorskimi uprawami rzodkiewek, sałaty czy kopru w przydomowym ogrodzie. Profesjonalne opryski, które wykonany w określonych porach roku, ochronią Twoją zieleń przed szkodnikami, a róże, warzywa i inne rośliny ozdobne zabezpieczą przed rozwojem chorób.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
Utrzymanie terenów zielonych wymaga między innymi pielęgnacji drzew. Im są one starsze i wyższe, tym więcej trzeba w nie włożyć pracy, począwszy od usuwania chorych gałęzi przez formowanie koron w sąsiedztwie budynków czy słupów energetycznych, po zwalczanie szkodników drzew. W Araneo znajdziesz również osoby, które dysponują uprawnieniami do pracy na wysokości oraz mają w tej dziedzinie doświadczenie. Dlatego nie jest dla nas problemem alpinistyczna wycinka drzew czy wykonywanie innych prac na dużych wysokościach.

Podejmujemy się realizacji zadań takich jak:
  • mycie okien,
  • czyszczenie rynien,
  • odśnieżanie obiektów mało- i wielkopowierzchniowych,
  • alpinistyczna wycinka drzew,
  • inne prace techniczne na wysokości.

Wykonujemy również profesjonalne opryski drzew, mające na celu zwalczanie szkodników i chorób. Jako firma z doświadczeniem w branży ogrodniczej stawiamy również na pielęgnację zieleni wysokiej. Usługa obejmuje usuwanie chorych i złamanych konarów, ale też prześwietlanie koron drzew w celu poprawy ich owocowania lub zmniejszenia podatności na ataki pasożytów. Alpinistyczna wycinka drzew obejmuje też usuwanie całych drzew razem z karpami w ogrodach lub przestrzeni miejskiej. Działamy głównie w Warszawie i okolicy.
Prawdziwy urok ogrodu kryje się w rozmaitości kolorów, kształtów i dekoracji. Te ostatnie powinny być naturalne, efektownie i jednocześnie dyskretnie wkomponowane z w przestrzeń. W przyrodzie występują jako naturalny element krajobrazu, a na terenie ogrodu stają się celowym i przemyślanym dopełnieniem kompozycji roślinnych. Taką właśnie rolę odgrywa w naszych projektach mała architektura. W tworzeniu ogrodów jesteśmy artystami. Dbamy nie tylko o to, aby całość prezentowała się efektownie i spójnie. Chcemy też, aby właściciele i użytkownicy tych ogrodów czerpali z nich jak najwięcej przyjemności oraz satysfakcji. Jaką rolę w tym wszystkim odgrywa mała architektura?

Niewielka drewniana ławeczka ukryta wśród krzewów róż to doskonałe miejsce do wypoczynku w otoczeniu piękna kwiatów i ich zapachu. Brukowany zakątek z grillem i meblami ogrodowymi otoczony szeregiem kwiatowych donic zachęca do spotkań z przyjaciółmi. Niewielki staw otoczony zielenią pozwoli na realizowanie pasji hodowcy kolorowych rybek. A może huśtawka lub piaskownica dla Twoich dzieci? Elementy małej architektury uzupełnione o oświetlenie ogrodów pozwalają tworzyć przepiękne zakątki, krajobrazy w skali mikro, które dostarczają wielu przyjemnych wrażeń. Mała architektura to również sposób na uporządkowanie ogrodu. Planujemy oraz montujemy palisady i obrzeża, ustawiamy kamienie ozdobne, donice oraz skrzynki kwiatowe, zakładamy oczka wodne, a także ogródki skalne.

Araneo

Firma Araneo jest stworzona przez grupę wysoko wykwalifikowanych ogrodników, specjalistów krajobrazu, którzy przywiązują dużą wagę do drobnych szczegółów. W wieloletnim doświadczeniu nasi pracownicy niezawodnie sprawiają, że ogrody pod naszą opieką wyglądają pięknie.

Skontaktuj się z nami

© 2018 Araneo. All Rights Reserved.